Günün Bilgisayar İpucu

Aşağa gitmek

Günün Bilgisayar İpucu

Mesaj tarafından yakamoz Bir Çarş. Ara. 31, 2008 10:18 am

Her açılışta son oturumu tümüyle geri çağırma :

Firefox 2, çöktüğünde dahi standart ayarlarla son oturumu tüm sekmeleriyle birlikte otomatik olarak yeniden başlatabiliyor. Ancak bu özellikten herhangi bir sekmeyi ya da tarayıcı penceresini yanlışlıkla kapattığınızda da yararlanmak istiyorsunuz.

Geçerli Uygulamalar:
Firefox

Bir anlık dalgınlık sonucunda tarayıcı penceresini kapattığınızda üzerinde çalıştığınız metni kaybedebilirsiniz. Bu durum özellikle forumlara ya da blog'unuza uzun mesajlar göndermek istediğinizde ya da web mail servisleri üzerinden e-posta göndermeye çalıştığınızda can sıkıntısı yaratabilir.
Bunun için Araçlar * Seçenekler'e tıklayın ve Ana sekmesinde Başlangıç alanından, Firefox açıldığında'da Son oturumdaki pencereleri ve sekmeleri göster'i işaretleyin. Sonrasında Tamam'a tıklayın.
Bu yapılandırma, internet tarayıcınızı başlattığınızda sörfe kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor. Firefox, çoğu durumda form girdilerini de yeniden oluşturuyor ve örneğin yarım kalan forum mesajlarını tamamlamanızı sağlıyor. Özelliği oturum yerine yalnızca sekmeyi kapattığınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için [Ctrl] + [Shift] + [T] tuş bileşimini kullanabilirsiniz. Kapatılan sekmeleri Geçmiş / Yeni kapatılan sekmeler menüsünden geri yükleyebilirsiniz.
avatar
yakamoz
Moderator

Mesaj Sayısı : 1316
Kayıt tarihi : 02/12/08
Nerden : Adapazarı

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz