Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZENGİNLİK, BAŞARI ve SEVGİ…

4 posters

ZENGİNLİK, BAŞARI ve SEVGİ… Empty ZENGİNLİK, BAŞARI ve SEVGİ…

Mesaj tarafından yakamoz Çarş. Mart 04, 2009 4:28 pm

Bir kadın evinden çıktı ve evinin önünde beyaz, uzun sakalları olan üç yaşlı adam gördü. Onlara, “Sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız. Lütfen evime buyurun ve bir şeyler yiyin” dedi.

“Kocanız evde mi?” diye sordular.

“Hayır” dedi kadın, “Dışarıda”.

“O zaman giremeyiz” dediler.

Akşamleyin kocası eve geldiğinde kadın olanları anlattı. Kocası;

“Onlara eve geldiğimi söyle ve içeri davet et” dedi. Kadın dışarı çıktı ve yaşlı adamları eve davet etti.

“Biz bir eve beraber girmeyiz” dediler. Kadın “neden?” diye sordu. Yaşlı adamlardan biri cevap verdi:

“Onun adı Zenginlik’tir dedi, arkadaşlarından birini göstererek. Ve bir diğerini göstererek; “Onun da adı Başarı, ben de Sevgi’yim”. Sonra ekledi; “Şimdi eşinle konuş ve hangimizi evinize davet edeceğinize karar verin” dedi.

Kadın eve girdi ve olanları kocasına anlattı. Kocası çok sevindi. “Ne kadar harika” dedi. “Zenginliği davet edelim, gelsin ve evimizi zenginlikle doldursun” dedi.

O sırada onları dinlemekte olan kızları: “Sevgi’yi davet etsek daha iyi olmaz mı?” diye sordu. “O zaman evimiz sevgiyle dolar”.

Adam, “Bence kızımızın tavsiyesine uyalım” dedi. “Dışarıya çık ve Sevgi’yi davet et. Sevgi bizim misafirimiz olsun” dedi.

Kadın dışarıya çıktı, Sevgi’yi seçtiklerini söyledi ve Sevgi’yi evlerine davet etti.

Sevgi kalktı ve eve doğru yürümeye başladı. Diğer iki arkadaşı da kalktı ve onu takip etti. Kadın büyük bir şaşkınlıkla:

“Ben sadece Sevgi’yi davet ettim, siz neden geliyorsunuz?” diye sordu. Yaşlı adam cevap verdi:

“Eğer siz Zenginlik veya Başarı’yı davet etmiş olsaydınız, diğer ikimiz kalacaktık. Ama siz beni (Sevgi’yi) davet ettiğiniz için ben nereye gidersem, Başarı ve Zenginlik de benimle beraber gelir”.

Hayatınıza her neyi davet ederseniz o gelir ve size de o yansır. Siz de hayatınıza olumlu düşünceyi davet edin. Hayata olumlu baktığınız ölçüde, hayatınızın da olumluya doğru değiştiğini fark edeceksiniz…
yakamoz
yakamoz
Moderator

ZENGİNLİK, BAŞARI ve SEVGİ… Empty Geri: ZENGİNLİK, BAŞARI ve SEVGİ…

Mesaj tarafından secil67 Çarş. Mart 04, 2009 4:41 pm

Cok güzel gamzecim paylasimin icin de tskler ayrica
Herseyin basi degil mi Zaten sevgi ,mutlu ve huzurlu bir hayat sürmek de sanirim sevgiden ,sevgiyle bakabilmekten , olumsuz olayda bile mutlaka bir olumlu yan bulmaktan geciyor saniirm ..Hayata hep SEVGI yle bakabilmek dilegiylee

secil67

Mesaj tarafından NiL Çarş. Mart 04, 2009 6:00 pm

“Eğer siz Zenginlik veya Başarı’yı davet etmiş olsaydınız, diğer ikimiz kalacaktık. Ama siz beni (Sevgi’yi) davet ettiğiniz için ben nereye gidersem, Başarı ve Zenginlik de benimle beraber gelir”.

Sevgiler , Tesekkürler Gamze, Cok Güzel Bir Paylasim Yine
NiL
NiL
Admin

http://www.oanfm.com

Mesaj tarafından GÜL GÜZELİ Çarş. Mart 04, 2009 9:17 pm

çok güzel gamze abla....''güzel düşünen güzel görür,güzel gören hayatından lezzet alır''
bu sözü çok güzel yansıtan bi yazı olmuş ablam ...tşkler
GÜL GÜZELİ
GÜL GÜZELİ

Mesaj tarafından yakamoz Cuma Haz. 12, 2009 8:57 am

Evet aynen güzel yorumlarınız gibi
yüreklerinize sağlık sizlerinde.
gulum
yakamoz
yakamoz
Moderator

- Similar topics