Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"KUTLU DOGUM HAFTASI" üzerine

3 posters

"KUTLU DOGUM HAFTASI" üzerine Empty "KUTLU DOGUM HAFTASI" üzerine

Mesaj tarafından secil67 Salı Nis. 14, 2009 12:10 am

"KUTLU DOGUM HAFTASI" üzerine > gulum

secil67

"KUTLU DOGUM HAFTASI" üzerine Empty Geri: "KUTLU DOGUM HAFTASI" üzerine

Mesaj tarafından GÜL GÜZELİ Salı Nis. 14, 2009 5:43 pm

çok duygulandım abla..rabbim razı olsun

çok tşkler ablacım...keşke peygamberimizi görebilseydim:(
GÜL GÜZELİ
GÜL GÜZELİ

Mesaj tarafından NiL Salı Nis. 14, 2009 6:12 pm

ALLAH (C.c.) Razi Olsun Can Arkadasim

Cok Tesekkürler Paylasim Icin gulum
NiL
NiL
Admin

http://www.oanfm.com

Mesaj tarafından Misafir Çarş. Nis. 15, 2009 10:29 am

Çok Tşk Seçil ablam.
ALLAH razı olsun.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından secil67 Çarş. Nis. 15, 2009 3:48 pm

Allah sizlerden de razi olsun ins ben tsk ederim okudugunuz icin gözlerinize saglik Smile

secil67

Mesaj tarafından secil67 Cuma Nis. 17, 2009 4:07 pm

gulum gulum

Kutlu Doğum Haftası 2009
Mübarek Gün ve Geceler icinde Kutlu Doğum Haftası 2009 konusu , "Ruhum sana aşık, Sana hayrandır Efendim, Bir ben değil alem sana kurbandır Efendim. Ta arşa çıkar her gece aşıkların ahı, Didarına aşık Ulu Yezdan'dır Efendim. Aşkınla Buhurdan gibi tütmekte bu ...

Forumdas.Net » İSLAM DÜNYASI » İSLAM TARİHİ » Mübarek Gün ve Geceler » Kutlu Doğum Haftası 2009

--------------------------------------------------------------------------------

"Ruhum sana aşık, Sana hayrandır Efendim,
Bir ben değil alem sana kurbandır Efendim.
Ta arşa çıkar her gece aşıkların ahı,
Didarına aşık Ulu Yezdan'dır Efendim.
Aşkınla Buhurdan gibi tütmekte bu kalbim,
Sensiz bana Cennet bile hicrandır Efendim.
Kıtmirinim ey Şah-ı Rusül, kovma kapından,
Asilere, lütfun yüce fermandır Efendim."

Asırlardır Müslümanlar, Yüce Yaratıcının son mesajını insanlara duyurmak, öğretmek ve mesajın içerdiği konularda insanlara örneklik etmekle görevlendirilen Hz. Peygamber’in hayatını araştırmaya ve öğrenmeye büyük önem vermişler, bu amaçla O’nun doğumunu, miracını ve irtihalini anlatan şiirler, naatlar, mersiyeler kaleme almışlar ve ciltler dolusu kitaplar yazmışlardır.

1989 yılına kadar ülkemizde Hz. Peygamber’in doğumu, Kameri Takvime göre Rebi’ül Evvel ayının 12. gecesinde camilerde mevlit, Cuma günü de hutbe okunarak ve vaazlarda konu halkımıza anlatılarak Mevlid Kandili adı altında kutlanmıştır.

Yüce dinimiz İslam’ın inanç, ibadet ve ahlak prensipleri konusunda halkımızı doğru/sahih bilgilendirmeyi, manevi ve ahlaki değerlere bağlılığı arttırmayı amaçlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum haftası kutlamalarında; bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi gaye edinerek; Hz. Peygamber’i bütün yönleriyle daha iyi tanımayı, tanıtmayı, anlayıp anlatmayı, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı güncelleştirilerek hayatımıza yansıtmayı, güzel ahlakını davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapmayı, toplumda peygamber sevgisini yaymayı, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi, bu vesile ile toplumu din konusunda aydınlatmayı, İslam'ın mesajını, Peygamber’imizi merkeze alarak, yediden yetmişe toplumun her kesimine bilimsel ve anlaşılabilir bir üslup ile ulaştırmayı hedef olarak belirlemiştir

Hazret-i Peygamber’i ve O’nun insanlığa takdim ettiği değerleri, İslam’ın aydınlık bilgisini/mesajını doğru ve sahih bilgiler ışığında, seçkin, güvenilir ve alanında ehil şahsiyetlerin katkılarıyla vatandaşlarımıza daha etkili ve yaygın bir şekilde anlatmak/tanıtmak amacıyla, ilk defa Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında Kameri Takvim, 1994 yılından itibaren de, Peygamberimizin Miladi doğum günü olan 20 Nisan'ı kapsayacak şekilde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 14-20 Nisan tarihleri arasında yapılmaya başlanmıştır. Bu çerçevede bütün il ve ilçelerde değişik konularda panel ve konferanslar düzenlenmiş, 1994 yılından itibaren de hafta içerisinde sempozyum ve çeşitli etkinlikler düzenlenmeye başlamış

--------------------------------------------------------------------------------

Bu hafta yapacağımız faaliyetler, peygamber efendimizi tanıma, sevme, anlama, anlatma ve temsil etme açısından bize yeni ufuklar açacaktır. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa S.A.V. selam ve salavat ile hepimize kutlu olsun.

Gül Peygamberimize (S.A.V.) gül sunarım.
gulum

Göklere sevdalandım ben sana vurgun, tövbelerime dil, yüreğime kanat, ruhuma rehber, rüyalarıma misafir olur musun ya Resulallah!

Allah (cc)razı olsun

Aşkınla Buhurdan gibi tütmekte bu kalbim,
Sensiz bana Cennet bile hicrandır Efendim.
Kıtmirinim ey Şah-ı Rusül, kovma kapından,
Asilere, lütfun yüce fermandır Efendim."

secil67

- Similar topics